5 Mayıs 2012 Cumartesi

Altın Kolye

Altın Kolye, boyunda şıklığı temsil eden bir aksesuardır. Bu aksesuar genel olarak bayanlar tarafından tercih edilse bile, hem erkeğe hem bayana uygundur. Ancak erkeklerin altın takmadığından dolayı, altın maddesinden yapılan kolyeler genellikle kristal yapıdan oluşan taşlarla süslenip satılmaktadır.

Genel olarak özel günlerde satışı gerçekleşen altın kolyeler, modelleriyle günlük hayatta kullanılabilecek tarzda da üretilmektedir. Özel günlerde takılan 3lü setlerin içerisinde genelde yer alan altın kolyelerin en çok altın sarısı üretilen, altın maddesinden yapılan kolye modelleridir. Bunun dışında yine günlük hayatta zevk amaçlı takanlar için beyaz altından üretilmiş olanlarda vardır.

Altın Kolye Modelleri ,Satışları genel olarak yaz ayında yapılan altın kolyeler, Türk tasarımcıları sayesinde turistlerin ve gurbetçilerin dikkatini çekmektedir. Kolyelerde aranan ilk özelliğin her zamanki gibi kalite olması, daha sonradanda yapıldığı malzemelerin paslanmayan malzemelerden üretildiğinden emin olunması lazım. Aksi takdirde çabuk yıpranır ve verdiğiniz ücret boşa gider. Kolyelerin fiyatları üzerindeki taşların ücretine, altın üzerine işlemelere, kullanılan malzemenin gramajına ve zincir maddesine göre değişmektedir. Kolyeler genel olarak setle alınır. Ancak set dışındada her bütçeye uygun şekilde bulunabilmektedir. Fiyatları zincirsiz şekilde 90 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Ancak zincir temin etmek isterseniz zincir üstündeki altın gramajına göre 45 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Satın alırken zincir ve başlığın ayrı ayrı hesaplatılmasını isteyip, kendi bütçenize göre değerlendirmeniz önerilir.

Sizde Hikayenizi Gönderin !


Hikayeleriniz ya da Şiirleriniz Sitemizde yayınlanacaktır.-

Aşk Hikayeleri ve Aşk Şiirleri